اخبار و اطلاعیه ها

۱۳۳ دستگاه ترانسفورماتور برق در اهواز نصب شد

۱۳۳ دستگاه ترانسفورماتور برق در اهواز نصب شد

20 دی 1393

شرکت توزیع نیروی برق اهواز در راستای افزایش کیفیت ولتاژ برق، ۱۳۳دستگاه ترانسفورماتور برق را در منطقه شمال غرب کلانشهر اهواز نصب و مورد بهره برداری قرار داد.

مدیر امور برق منطقه دو شرکت توزیع نیروی برق اهواز در این خصوص اظهار کرد: با توجه به افزایش گرمای بیش از حد در تابستان سال جاری و در نتیجه افزایش مصرف برق توسط مشترکان و نیز افزایش تقاضای انشعاب جدید، دستور کار ظرفیت سنجی برای بهبود کیفیت ولتاژ برق در بخش هایی از این منطقه انجام گرفت.

الهام سلامت نیا افزود: در نهایت نسبت به صدور دستور کار نصب تعداد ۱۳۳ دستگاه ترانسفورماتور هوایی بر روی شبکه برق اقدام لازم انجام شد که با این کار علاوه بر تقویت ولتاژ برق مشترکان مناطق مذکور، زمینه بهبود و پایداری شبکه برق و کاهش خاموشی های اتفاقی نیز فراهم شد.

وی تصریح کرد: در همین راستا، تعداد ۲۹دستگاه ترانسفورماتور در حوزه این منطقه که در طول فصل گرم سال جاری دچار نقص فنی شده بودند تعویض شده و همچنین نسبت به اصلاح سیم های شبکه فشار ضعیف فرسوده که باعث بروز نوسان ولتاژ برق در این مناطق می شدند اقدام لازم به عمل آمد.

سلامت نیا بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۹۹ هزار و ۸۱۰ مشترک از شبکه برق منطقه دوم اهواز استفاده می کنند که از ابتدای سال جاری تاکنون دو هزار و ۱۵۲ انشعاب جدید واگذار شده است.

وی تاکید کرد: این توسعه بی شک نیاز به افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای شبکه برق داشته و با اجرای این عملیات زمینه پایداری شبکه و رسیدن به مقوله رضایتمندی مشترکان برق را برای ما فراهم می کند.

عضویت در خبرنامه